Стипендії для спеціалістів культури та креативних індустрій

Сектор: Культура та креативні індустрії
Тип: Грант
Місце: Україна
Кінцевий термін: Завершено
Організатор: House of Europe

Стипендії підтримують працівників культури та креативних індустрій під час пандемії COVID-19. Ви отримаєте 3 000 гривень за те, що пройдете один із безкоштовних онлайнкурсів з нашої добірки. 

 

На практиці, це: 

 • Можливість вибрати курс з 28 варіантів у нашій добірці. Усі курси безкоштовні. 
 • 3 000 гривень, які ви можете витратити на будь-що. Звітувати не потрібно. 
 • Навчання тоді, коли вам зручно. У курсів немає розкладу: переглядайте матеріали, коли є час і бажання. Один курс займає до 30 годин часу.  
 • Нові знання, що зроблять вас кращим спеціалістом і допоможуть пристосуватися до змін. На додачу – ще один рядок до розділу «Курси» у резюме. 
 • Корисна активність на час карантину. 


Щотижня ми видаємо 150 стипендій. Стипендії отримають заявники, що пройдуть технічний відбір: для цього потрібно довести, що ви працюєте у сфері культури та креативних індустрій і долучити сертифікат про проходження онлайнкурсу. Кінцевий термін подачі циклічний — щоп’ятниці о 15.00 за київським часом. 

 

Ми обиратимемо переможців доти, доки не вичерпаємо призовий фонд. Не зволікайте із заявкою — стипендії можуть закінчитися.

Я можу взяти участь?

Ця можливість створена для професіоналів зі сфери культури та креативних індустрій: 

 • Менеджерів, кураторів, культурних операторів, експертів, дослідників та підприємців у сферах музики, театру, танцю, дизайну, моди, візуального мистецтва та фотографії, аудіовізуального мистецтва (включно з кіно), ремесел, музею, галерей, арт-ринку, бібліотек, видавничої справи та літератури, фестивалів, креативних хабів, культурної спадщини, архівів, реставрації та консервації
 • Митців та представників творчих спеціальностей у сферах музики, театру, танцю та інших перформативних мистецтв, візуального мистецтва та фотографії, аудіовізуального мистецтва (включно з кіно), ремесел, скульптури, медіамистецтва та концептуального мистецтва, літератури, реклами 
 • Архітекторів, ландшафтних дизайнерів, урбаністів

Хоча курси будуть корисні й для спеціалістів з медіа та освіти, ви не зможете взяти участь у розіграші стипендій. Ми не приймаємо заявок від викладачів мистецьких внз та журналістів, що спеціалізуються на матеріалах про креативні індустрії. 

 

Ми розуміємо, що через COVID-19 багато спеціалістів втратили роботу й заохочуємо подаватися на стипендію і тих, хто зараз працює, і тих, хто не може працювати через пандемію.

Що я отримаю?

Стипендію у 3 000 гривень та знання, що стануть у пригоді на роботі.

Які курси я можу пройти?

Один з цих безкоштовних курсів українською від Prometheus:

Покрокова інструкція з реєстрації на Prometheus — тут

Сертифікат про закінчення курсу Prometheus генерується упродовж 3-7 днів. Зважайте на це, щоб встигнути подати заявку до кінцевого терміну. 

 

Або ж один з цих безоплатних англомовних курсів Coursera:

 

Покрокова інструкція з реєстрації на Coursera — тут

 

Або ж якийсь з цих україномовних курсів EdEra:

 

Покрокова інструкція з реєстрації на EdEra — тут.

Що потрібно для участі?

Якщо ви — ФОП, додайте до заявки:

 • Сертифікат про закінчення курсу, виданий не раніше 14 квітня 2020 року 
 • Виписку з Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців. Коди діяльності мають бути пов’язані зі сферою культури та креативних індустрій.
 

Якщо ви — фізична особа, додайте до заявки:

 • Сертифікат про закінчення курсу, виданий не раніше 14 квітня 2020 року 
 • Документ, що підтвердить, що ви працюєте або працювали у сфері культури та креативних індустрій в Україні. Додайте щось одне: 
  • Довідку з місця роботи
  • Копію трудової книжки
  • Інший документ: копію угоди про надання послуг, контракт із замовником, абощо. Документ має бути виданий протягом останніх 3 років. 
 

Щоб переказати стипендію, нам знадобляться ваші банківські реквізити, копії ІПН та паспорта громадянина України. Ці документи потрібно буде відправити пізніше. 

 

Ми уважно ставимося до персональних даних та обробляємо їх згідно «Загального регламенту про захист даних». Ознайомтеся з політикою конфіденційності тут

Як подати заявку?

Уважно прочитайте Інструкцію для заявників та заповніть коротку форму на онлайновій платформі

Зверніть увагу
 • Ви можете отримати стипендію лише один раз.  
 • Ви маєте бути громадянином України. 
 • Щотижня ми видаємо до 150 стипендій. Якщо заявок буде більше, ми оберемо стипендіатів через вибірку-лотерею. 
 • Заявка не гарантує отримання стипендії. Ми можемо відмовити вам у стипендії, якщо ви забули додати якийсь із документів або якщо документ не відповідає нашим вимогам. Уважно перевірте заявку, перш ніж відправляти її. 
 • Якщо ви помилитеся у реквізитах, нам доведеться анулювати ваш виграш. Ми не зможемо оновити або виправити банківські дані. 

Підпишіться на наші соціальні мережі

Щодня — тільки гранти та програми для українців. Повідомляємо одразу, коли з’являється щось нове.

Підпишіться на щотижневу розсилку

Ми випускаємо дайджест із можливостями один раз на тиждень. Ми не будемо надсилати вам жодних інших листів, бо цінуємо ваш час та особистий простір.

Наші донори та партнери

Спробуйте інший браузер

Ми помітили, що ви переглядаєте сторінку через Internet Explorer. Використайте Safari, Google Chrome або Mozilla Firefox, щоб побачити сайт в усій красі.