Підтримка культурно-освітніх організацій, які постраждали від війни
Через війну росії проти України робота митців, працівників культури, ЗМІ та громадських ініціатив перебуває під загрозою.
Щоб допомогти, Goethe-Institut пропонує українським культурним організаціям до 25 000 євро на реалізацію проєктів. Ініціативу потрібно втілити до кінця 2022 року.
Заявки приймаються до 30 вересня, однак кількість грантів обмежена, тож не зволікайте із заявкою.
Програмою опікується Goethe-Institut спільно з Міністерством закордонних справ у рамках проєкту «Стабілізаційний фонд культури й освіти». Це одна з тисяч можливостей ЄС для українців.
Ви можете отримати до 25 000 євро на проєкт, який:
- підтримує культурний обмін шляхом мистецьких проєктів, заходів і програм;
- націлений на структурну підтримку: підвищення кваліфікації, цифровий розвиток, формування мереж або витрати на обладнання, персонал і реконструкцію;
- підтримує митців та інституції, які постраждали від війни;
- має на меті збереження культурної спадщини та охорону культурних цінностей.
Організатори чекають на заявки від українських культурних організацій, які працюють у сфері театру, танцю, кіно, музики, літератури, образотворчого мистецтва, перформансу, архітектури, бібліотек та музеїв.
Українські організації, які зараз знаходяться в Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Словаччині, Словенії, Чехії, Угорщині, Албанії, Боснії і Герцеговині, Болгарії, Греції, Косово, Хорватії, Чорногорії, Північній Македонії, Молдові, Румунії, Сербії, Туреччині, Вірменії, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Туркменістані або Узбекистані, можуть подати заявку за посиланням, вказавши актуальне місце перебування.
- Заповнена англійською мовою онлайн-заявка: розкажіть про свою організацію, проєкт, над яким ви будете працювати, команду, часові рамки та очікуваний результат. Не забудьте додати детальний бюджет.
- Якщо бюджет вашого проєкту від 10 001 до 25 000 євро, додайте також фінансові звіти за останні два роки, або інші документи, що підтверджують вашу спроможність менеджерити такі суми.
Детальніше про вимоги до заявки тут.
Заповніть онлайн-форму.
Якщо у вас виникли технічні проблеми з подачею заявки, пишіть на support.kulturfoerderung@goethe.de. Запити можна залишати англійською та німецькою мовами.
- Результати будуть оголошені електронною поштою через 6–8 тижнів після подання заявки.
- Якщо вам потрібна допомога з перекладом заявки англійською, Goethe-Institut може допомогти Напишіть на stabilisierungsfonds@goethe.de щонайменше за три тижні до дедлайну.
- Вам потрібно буде витратити кошти протягом шести тижнів після надходження на ваш рахунок.
- Вам потрібно буде здати звіт про результати проєкту. До звіту потрібно докласти квитанції та інші документи на підтвердження використання коштів.