Mediengeist – це змога реалізувати ваш проєкт для протидії деструктивним наративам, фейкам, дезінформації у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну.
Ви можете отримати до 36 000 євро на реалізацію власного мистецького проєкту, цифрової розробки чи медійного продукту.
Програмою опікується Goethe-Institut спільно з українським науково-популярним медіа Куншт за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.
Дізнайтеся більше про програму
Що у програмі?
- Навчання. Організатори оберуть 30 учасників, які у вересні пройдуть онлайн навчальні сесії з медіаграмотності, інновацій і мистецтва, та сталості з топовими українськими та світовими експертами. Усі учасники також отримають по 1000 євро.
- Розробка проєктів. Разом з менторами ви підготуєте концепцію проєкту з протидії дезінформації та презентуєте її експертам Mediengeist. П’ять найкращих ідей пройдуть у наступний етап та отримають 5000 євро кожен на створення власного проєкту.
- Створення, запуск та демонстрація. Протягом жовтня та листопада ви запустете власний проєкт. Команда Mediengeist надасть експертну підтримку й необхідне навчання. На початку грудня ви презентуєте результати офлайн.
- Масштабування. Експертне журі Mediengeist обере один найбільш перспективний проєкт, який отримає 30 000 євро, а також менторську підтримку для масштабування власного проєкту на національному рівні.
Я можу взяти участь?
Ця програма ідеально підійде для активістів, журналістів, митців, засновників технологічних стартапів, які працюють з темою медіаграмотності, протидії фейкам, або у сфері розвитку громадянського суспільства за допомогою цифрових технологій.
Що потрібно для участі?
- Заповнена заявка: розкажіть про свій досвід і попередні проєкти на тему медіаграмотності, а також коротко опишіть проєкт, над яким хочете працювати.
- Українське громадянство. Ви також можете подати заявку якщо перебуваєте за кордоном.
- Знання англійської мови на рівні B1. Навчання відбуватиметься українською та англійською мовами.
- ФОП, ТОВ, ГО тощо. Якщо у вас немає юридичної особи, ви можете долучити дружню до вас юридичну особу до вашої команди.
Зверніть увагу
- Якщо у вас є ідея проєкту з протидії дезінформації, але немає попереднього досвіду в роботі з цією темою, ви також можете подаватися. Проте організатори нададуть пріоритет тим учасникам, хто попередньо працював з темою.
- Ви можете подавати заявку в команді. Але тільки один учасник зможе відвідувати тренінги.