Стипендії для українських письменників, перекладачів та літературних критиків

Сектор: Культура та креативні індустрії
Тип: Стипендія
Місце: Увесь світ
Кінцевий термін: Завершено
Організатор: Український ПЕН

Через повномасштабне вторгнення росії, літератори втратили змогу творити. Видавництва та друкарні відклали публікацію нових книжок. Медіа, які були майданчиками для поширення колонок, есеїв та рецензій, опинилися у скрутній ситуації.

Український ПЕН пропонує авторам 30 000 гривень на відновлення або продовження роботи над творчими проєктами. 

Програмою опікується Український ПЕН за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та New Democracy Fund в рамках програми Rapid response fund. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України. 

Детальніше про програму

Я можу взяти участь?
Стипендію можуть отримати українські прозаїки, поети, драматурги, есеїсти, перекладачі та літературні критики, які залишилися в Україні або були змушені виїхати через війну.
Що потрібно для участі?
  • Заповнена заявка.
  • Портфоліо опублікованих робіт за останні три роки — до 2 000 символів.
  • Синопсис твору, над яким ви плануєте працювати: роману, збірки оповідань, поезій, п’єс, художніх репортажів, есеїв, серії матеріалів на літературну тематику у медіа або перекладу художньої літератури — до 4 000 символів. Перекладачі повинні надіслати фрагмент перекладу, над яким зараз працюють. 
  • Реквізити банківської картки.
Як подати заявку?
Заповніть аплікаційну форму.

Заявки прийматимуться до 30 листопада 2022 року. Раз на два місяці ПЕН буде оголошувати нових переможців: 3 серпня, 30 вересня та 30 листопада. Усього стипендії отримає 100 літераторів.
Зверніть увагу
  • Результати оголошуватимуться публічно на платформах Українського ПЕН.

Підпишіться на наші соціальні мережі

Щодня — тільки гранти та програми для українців. Повідомляємо одразу, коли з’являється щось нове.

Підпишіться на щотижневу розсилку

Ми випускаємо дайджест із можливостями один раз на тиждень. Ми не будемо надсилати вам жодних інших листів, бо цінуємо ваш час та особистий простір.

Наші донори та партнери

Спробуйте інший браузер

Ми помітили, що ви переглядаєте сторінку через Internet Explorer. Використайте Safari, Google Chrome або Mozilla Firefox, щоб побачити сайт в усій красі.