Відповідь на COVID-19
Світова економіка у кризі. Це відчувають усі сфери, але особливо культура та креативні індустрії. Ми обирали не стояти осторонь і запустили чотири грантові програми у відповідь на найважливіші запити індустрії.
Завершено: хататон Hack the Culture
Коли потрібні ідеї антикризових форматів
Разом з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Посольства Німеччини в Україні ми провели великий онлайновий ідеятон.
1 168 представників культури, креативних індустрій і IT 48 годин думали над антикризовими рішеннями для мистецтва. Під менторством 129 експертів з України та ЄС учасники придумали 63 проєкти. Три найкращі забрали головний приз — 3 000 євро, ще вісім отримали гранти хататону до 25 000 євро кожен. Напрацювання учасників є у відкритому доступі, щоб інші представники сфери могли знайти щось корисне для себе.
Завершено: інфраструктурні гранти
Коли не вистачає грошей на техніку та оренду
Щоби театри, галереї та креативні хаби відкрилися після карантину, ми створили цей грант. Ми отримали 1 101 заявку від організацій, що хочуть працювати, але не можуть покрити зарплати чи знайти гроші на техніку для віддаленої роботи. 35 учасників з найбільш чітким планом дій отримали фінансування.
Завершено: цифрові гранти співпраці
Коли пандемія стала натхненням
Прямі трансляції музичних фестивалів, виставки у соціальних мережах, співпраця у хмарних сервісах — пандемія надихнула культуру на зміни. Наш грант підтримав 10 проєктів, що знайшли себе у цих форматах. Найкращих обрали серед 113 заявок з інноваційними ідеями.
Завершено: стипендії для спеціалістів культури та креативних індустрій
Коли складно з роботою через карантин
Через карантин культурні менеджери залишилися без стабільного доходу і можливості займатися улюбленою справою. Щоб їх підтримати, ми створили ці стипендії: 3 000 гривень за проходження одного з 28 онлайн-курсів. Так ми мотивували 2 212 культурних менеджерів отримати нові знання. 1 500 з них отримали стипендій на 4,5 мільйони гривень.
Це для тебе!
Наші ініціативи — для всієї України
Історії успіху
- Єврейська література українською: інтерв’ю з Леонідом Фінбергом про переклади з їдишу та івриту
- «Що б я зараз не робила, постійно думаю, як зможу використати це в Мелітополі». Ірина Шевченко про мрію з’єднати веломаршрутом Донецьк і Сімферополь
- Тепло, народжене в горах: як починалася майстерня виробів з вовни «Ґушка»